Analist: Altcoinler İçin Dip Geldi! Sırada Yükseliş Var

Analistler altcoinler için önümüzdeki aylarda önemli bir yükseliş öngörürken, kripto para piyasası beklentiyle dolup taşıyor. Bu olumlu görünüm, küresel piyasa değerinin 2,35 trilyon dolara ulaşması ve piyasa duyarlılığının nötr bölgeden hafifçe iyileşmesiyle birlikte zayıf bir performans döneminin ardından geldi.

Michaël van de Poppe, altcoinler için açıklama yaptı

Önde gelen analistlerden Michaël van de Poppe, yavaşlayan ekonomik aktivite işaretleri nedeniyle piyasa çapında bir yükselişin yakın olduğuna inanıyor. Artan işsizliğin ve beklenenden düşük ücret artışının altını çizen son ABD işgücü piyasası verilerine dikkat çekiyor. Van de Poppe’a göre bu faktörler, FED’i para politikasını gevşetmeye zorlayacak ve bu da niceliksel genişlemenin ve faiz indirimlerinin yeniden canlanmasına yol açacak. Bu da kripto para birimleri de dahil olmak üzere riskli varlıkları destekleyecektir.

Van de Poppe, Bitcoin için potansiyel olarak 61.600 dolar sınırını aşarak yükseliş bölgesine dönüş öngörüyor. Ayrıca son dönemdeki piyasa gerilemesinin bir satın alma fırsatını temsil ettiğini öne sürüyor ve altcoinlerin bir konsolidasyon döneminden sonra önemli bir yükselişe hazır olduğunu vurguluyor. Hatta şu anda 880-920 milyar dolar civarında seyreden altcoin piyasa değeri için tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru potansiyel bir koşu öngörüyor.

Canlılık beklentisi mevcut

Bu yükseliş hissi van de Poppe’un ötesine uzanıyor. Piyasadaki genel toparlanma, mütevazı olmasına rağmen, iyimserlik duygusu uyandırdı. İlginç bir şekilde van de Poppe, altcoinlerde önemli kazançlar elde ettiğinde muhtemelen piyasaya geri dönecek olan bireysel yatırımcı katılımının yeniden canlanmasını bekliyor.

Bu olumlu görünümün ortasında bazı spesifik kripto fiyat tahminleri ilgi görüyor. Bitcoin’in önemli bir artış yaşaması ve bu ay potansiyel olarak 80.000 dolara ulaşması bekleniyor. Analistler, mayıs ayında geleneksel olarak Bitcoin’i tercih eden tarihsel trendlerin yanı sıra 68.200 dolar ve 73.000 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde potansiyel teknik kırılmalara işaret ediyor. Ancak bazı analistler düşüş eğiliminin Bitcoin’i 54.000 dolara düşürebileceği konusunda uyarıyor.

Meme coinlerde değişim olacak mı?

Bir başka ilgi çekici tahmin ise meme coinler etrafında dönüyor. Meme coin piyasa değeri, son 24 saatte %11’lik bir artışla son zamanlarda etkileyici bir büyüme sergiledi. Bu güçlü performans, Dogecoin gibi meme coinlerin tarihsel başarısıyla birleştiğinde, analistlerin Mayıs ayında meme coinlerin en karlı kripto yatırımları haline gelebileceği bir “meme sezonu” öngörmesine yol açtı. Dogwifhat, Popcat ve Real Smurf Cat gibi kimine göre gelecek vaat eden yeni meme coinlerin ortaya çıkışı bu öngörüyü daha da güçlendiriyor.

Son olarak, ABD’li düzenleyicilerin Ethereum Spot ETF’sine ilişkin merakla beklenen kararı gölge düşürmeye devam ediyor. SEC’in kararının son tarihi yaklaşırken, başvurunun etrafını bir gizlilik perdesi sardı. Bitcoin Spot ETF’nin başarısı, yatırımcıların Ethereum ETF’ye olan ilgisini yoğunlaştırdı. Ancak Ethereum’un menkul kıymet veya emtia olarak sınıflandırılmasına ilişkin devam eden tartışmalar ilerlemeyi durdurdu. Analistler artık uzun süreli sessizliği ve başvuruyu çevreleyen gergin atmosferi gerekçe göstererek SEC’in kararında bir gecikme olacağını tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir